Trpasličí říše

,,Stvořitel? Mág? Jebať je oba, my jsme lid Thoreka!’’
V podstatě každý trpaslík po pár pivech

Během Pádu světa, ehm, tom posledním, se náš král rozhodl, že takto slabé zřízení jako monarchie nemá šanci přežít, a tak vyhlásil druhou říši, která nebude tak náchylná jako slabá monarchie. Okamžitě nařídil zbavit se všech méněcenných a nepotřebných. Bohužel zlovolná, a v tuto chvíli rozpuštěná Rada starších se rozhodla vyvolat proti němu vzpouru a zburcovat dělnickou vzpouru! To se samozřejmě neobešlo bez odplaty a my, věrní králi, jsme tu lůzu hnali skrz celé tunely. Bohužel Rada byla také zámožná, a tak v tuto chvíli setrváváme v takzvané ‘‘Válce v tunelech‘‘. My říšští trpaslíci kontrolujeme většinu průmyslu a vrchní patra, lůze zůstávají spodní tunely a většina bohatství, které ale neumí vytěžit bez naší techniky.

Nad válku jsou povzneseni pouze přívrženci Thoreka a starého systému, tzv. tradicionalisti, kteří věří, že dříve nebo později se náš Praotec vrátí a nastolí období míru a prosperity.

Všichni trpaslíci tak trochu doufají, že se jejich vize naplní, neboť říše stagnuje jak v pokroku, tak rozpínání říše. Sice máme palné zbraně, elitní vojáky a stroje, které by nám mohli i Okonti závidět, a jsme jediný národ, který dokáže odejít vítězně z boje s Kree’pu, ale co se dá dělat, když jsme se zasekli během války mezi sebou.

 

„Když uvidíš obra, dej si kurva pozor, aby to nebyl jenom stín trpaslíka ty kozí prde!.“

       Drong, syn Dronga, zvaný opilec před rvačkou v Alimarské putice

 

,,Cti předky, poslouchej vůdce, nos své zbraně s hrdostí, neboj se žádného nepřítele, nenáviď Kree‘pu, nevěř Lumenům a nemůžeš se chovat špatně.’’
        Furgil III., vůdce

 

,,To ses snad posral, jakej vůdce? Jako že mi říkají Houbošňup, ti narvu kladivo tak hluboko do řitě, že ti začne zase správně odtékat močůvka a přestane se ti hromadit v palici ty cype!’’
        Heganbor, zvaný Houbošňup, při vyhlášení Druhé říše Trpaslíků a pravděpodobný začátek revoluce dělníků

 

,,Jebať to!”
      Gorazin Runotepec, runový kovář, kronikář a zarytý tradicionalista, zahazuje kroniku na začátku Války v tunelech

 

Organizační tým

Jméno Příjmení "Přezdívka"

Jméno Příjmení "Přezdívka"